Sokol Vilémov – FK Odrlice

Obě mužstva se sešla ke svému prvnímu zápasu sezóny. Není pochyb, že pro borce z Odrlic začíná liga na horké půdě. Derby bude rozhodovat pan Augustin. Jeho letité zkušenosti daly zápasu určitě jiný než standardní směr.

Po úvodním výkopu, kterého se ujali domácí se v 6. minutě prosadil z volného kopu Koupil, který svým vysokým balonem překvapil domácího gólmana. Toho na malém vápně balón přeskočil a po velké hrubce, už nikdo zakročit nestačil. Do konce poločasu jsme viděli sympatický výkon obou mužstev, ale další branky jsme se nedočkali.

Po poločasové pauze jsme viděli více úsměvu u našich borců. Začali na hřišti dominovat a více si věřit v osobních soubojích. V 54. minutě po krásné akci uklidil míč do domácí sítě v dobrém rozpoložení hrající Kuba Skládal, což domácí srazilo na kolena. V marném výkonu domácí pokračovali i nadále a v rodinném derby, kdy se na obou stranách potkali rodiny Pluskalů, byl radostnější od 60. minuty Míša Pluskal, který se dostal k odraženému míči a nedal brankáři žádnou šanci.

Nutno podotknout a poděkovat hráčům na obou stranách, že zachovali klidnou hlavu a výkon hlavního sudího nechali stranou. První výhra nás nakopla do nové sezóny více než parádně a z Vilémova si neodvážíme jen plný počet bodů, ale taky plné žaludky z výborně udělané krkovičky. Další utkání nás čeká za 14 dní, kdy se na domácí půdě srazíme s týmem ze Slatinic.

Góly: 6´ Alois Koupil, 54´ Jakub Skládal, 60´ Michal Pluskal

18. 8. 2018 15:00 III. třída okres Olomouc 2020/2021