FK Odrlice – Sokol Těšetice

Od začátku sezóny jsme zápasy procházeli skoro bez problémů a sebemenšího zaváhání.

Dnes nás ale čekal soupeř z čela tabulky s velkým sebevědomím a odhodláním nás co nejvíce potrápit. Na domácí půdě jsme přivítali konkurenta z Těšetic.

Od úvodního hvizdu bylo vidět, že čelíme nejspíš nejkvalitnějšímu celku soutěže. Těšetičtí borci nás předčili nejen v rychlosti, ale i v pohybu a nasazením.

Ve 12. minutě se blýskl nádhernou střelou z velkého vápna hostující Růžička. Poté se hra mírně vyrovnala, ale tížený efekt , který by vedl ke snížení skóre nepřišel. Těsně před poločasovým hvizdem jsme dostali další sprchu v podobě druhé obdržené branky, která plynula z našeho nedorozumění a pro hostujícího Ševčíka tak nebyl problém zakončit a upravit skóre zápasu na 0:2.

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním zápas zvrátit v náš prospěch, ale bohužel jsme opět inkasovali, kdy nás soupeř vyškolil z efektivně zahraného protiútoku.

Naše chvíle přišla v 55. minutě, kdy se nechal za nevhodné a urážlivé chování vyloučit hostující Gargel. Hra proti oslabenému soupeři nám umožnila se více tlačit dopředu. Snížení na 1:3 přišlo v 70. minutě, kdy proměnil pokutový kop Pepa Navrátil. O pár minut později jsme zúročili souvislý tlak a po dlouhém autu do vápna se hlavou trefil Kuba Pospíšil. Stav zápasu byl 2:3 a bylo tak postaráno o zápletku. Místo toho abychom stihli ještě vyrovnat, tak jsme opět inkasovali, trefil se hostující Vitonský. Nic jsme ale nevzdávali a nadále jsme tlačili soupeře před bránu. Soupeř nás ale opět vytrestal z rychlého protiútoku, gól na 2:5 dal Farkaš. V mžiku jsme se ale opět dotáhli na 3:5, kdy se ze stopera na hrot vytáhl Lojza Koupil, který hrál velký zápas a byl v útoku hodně cítit a dotlačil míč do sítě.

Ze zápasu bylo jasné, že tenhle souboj značně promluvil do čela tabulky. O souboje a napjaté situace nebyla nouze. Konečný výsledek je tedy 3:5. Náš přístup k zápasu nebyl tak zodpovědný jak jsme chtěli a musíme doufat, že na jaře v Těšeticích uhrajeme lepší a bodové přínosnější zápas.

Góly: 70´ Josef Navrátil, 73´ Jakub Pospíšil, 85´ Alois Koupil

14. 10. 2018 14:30 III. třída okres Olomouc 2020/2021