FK Odrlice – Sokol Vilémov

Máme tu nádhernou neděli, obohacenou o derby Odrlic a Vilémova.

Už od začátku, kdy se hráči rozcvičovali až po úvodní hvizd rozhodčího byla vidět rivalita obou celků. Úvod se však odehrál spíše v nervozitě z prvních chyb.

Hráči Odrlic po nevydařeném zápase v Drahlově měli chuť do hry, což ukázal ve 21. minutě Michal Havlíček, který se nádherně prosadil z volného přímého kopu a otevřel

gólový účet zápasu, 1:0. Bylo vidět, že naši borci si jdou za vítězstvím a výhrou v tomhle vypjatém utkání. Po tlaku z prvního gólu soupeř znejistil ještě více a dělal zbytečné chyby.

Jedné takové využil ve 39. minutě Filda Řezník, 2:0. Golman neudržel míč v náruči a pohotový Filda uklidil míč za jeho záda a byl to jeho vůbec první gól v mužské soutěži a my

doufáme, že to bude stejný talent a střelec jako jeho otec, který nyní střeží naši svatyni.

A to bylo vše z první půle tohoto derby.

Diváci mohli být spokojeni, krásné počasí, klobása a nádherný fotbal, co víc si v neděli přát.

Do druhé půle vstupujeme s hlavou nahoře a rozhodnout zápas co nejdříve v náš prospěch. To se nám povedlo ihned po rozehrání, kdy se nádhernou střelou prezentoval Kuba Pospíšil.

Brankář tuto střelu vytáhl ještě na břevno, ale z následujícího rohového kopu již hostující tým inkasoval. Krásný balón na zadní tyč, kde už číhal Jirka Tomášek, který neměl nejmenší

problém překonat golmana. Jiřího letošní jaro zastihlo ve střeleckém procitnutí a s novým vedením ho potkala neskutečná forma.

46. minuta zápasu a skóre je 3:0.

Utkání řídil sudí Sokol, známý svým pořádkem a klidem na hrací ploše.

V 65. minutě se hostující obraně utrhl Míša Havlíček a poslal míč na zadní tyč, čímž zvýšil skóre na úchvatných 4:0. Hosté už vypadali odevzdaně, ale sem tam se dostali

do nebezpečného úniku, se kterým si naši obránci poradili.

O 5 minut později, tudíž v 70. minutě utkání našel finální přihrávkou Míša Havlíček nováčka Fildu Řezníka a ten mazáckým zakončením překonal brankáře už podruhé.

Skóre se tedy opět měnilo a to na propastných 5:0.

Borci z Vilémova však nic nevzdali a v závěru se dostali do brejku a po sporném souboji na úrovni vápna sudí Sokol odpískal pokutový kop, který proměnil Lukáš Pluskal

a uzavřel zápas s výsledkem 5:1.

Góly: 32´, 65´ Michal Havlíček, 39´, 70´ Filip Řezník, 46´ Tomášek

Domáci hráči tedy v derby nezaváhali a uhájili čelo tabulky 4. třídy.

Doufáme, že se jim bude ve stejné formě dařit i po zbytek sezóny, která se mílovým tempem blíží do cíle.