FK Odrlice – SK Slatinice „B“

V sobotu 1.9. Naši borci nastoupili proti Slatinické rezervě v sestavě:

Řezník – Vysoudil, Tomášek, Srovnal – Havlíček Michal Pospíšil, Řezník, Pluskal – Navrátil, Rosskohl, Skládal J. (Havlíček Mar., Skládal F., Ženožička)

Od úvodního hvizdu zápasu, který tentokrát řídil sudí Antoníček, naši borci udávali tempo hry. Po 11-cti minutách tlaku na hostující branku se prvním gólem blýskl Kuba Pospíšil, kdy po krásné akci ze strany nedal brankáři šanci. Z tlaku, který jsme měli jsme nepolevili a o pár minut později jej opět zužitkovali ve svůj prospěch. Po táhlé střele ze středu hřiště se trefil Míša Havlíček a skóre zápasu se v 15. minutě měnilo na stav 2:0. Bohužel po druhé vstřelené brance tempo hry hluboce upadlo. Soupeř že Slatinic se začal dostávat do hry a po průniku hostujícího útočníka se prosadil ve 29. minutě Havránek. Ihned po rozehře nás Slatiničtí začali napadat hluboko v obranném valu, což vygradovalo k pochybnému faulu po kterém sudí Antoníček odpískal, pro všechny, nepochopitelnou penaltu. Z té se hostující Garzina nemýlil. 2:2 Po půl hodině hry znamenalo, že oko diváka se určitě nenudilo. Do poločasu už mnoho nezbývalo, ale ještě jsme se dočkali. Ve 37.minutě se k odraženému míči dostal Laďa Rosskohl a uklidil míč za Ryšavého záda. Opět jsme se dostali na koně a začali soupeře tlačit. Bohužel naše hra už nebyla tak pohledná jako z počátku a místy zápas připomínal nohejbal. Těsně před poločasem se k dlouhému balónu dostal ještě Míša Havliček a odchod do šaten byl o to radostnější, když náskok poskočil ve 41. Minutě na 4:2.

O poločasové pauze jsme zhodnotili i zdejší kiosek, kdy jsme byli velice potěšeni z domácího langoše, který stál opravdu za to! Do druhé půle obě mužstva nastoupila beze změn. Je možné že i to přispělo k pádu herní kvality, kdy se naši kluci přizpůsobili hře hostů. Balón jsme viděli spíše ve vzduchu než na zemi a hru nohou vystřídala hra hlavou. Hned po začátku druhé půle využili hosté propadeného dlouhého míče a Slezák se z bezprostřední blízkosti neukopl. Ve 49. Minutě se tedy skóre opět měnilo a to na konečných 4:3 pro domácí. Do konce zápasu jsme přihlíželi opravdu kopané.

Zápas obohatila i nezkusenost sudího, polehávání a slovní rozepře mezi celky. Jsme rádi, že jsme uhráli bodový výsledek, ale nad naši hrou, je potřeba ještě dosti zapracovat.